Płytki z gresu szkliwionego. Okładziny pasujące do każdego wnętrza

Są takie materiały, które można wpasować w praktycznie każdą aranżację. Wśród nich znajdują się płytki gresowe, które dopełniają zarówno nowoczesne, jak i klasyczne wnętrza.

Wszechstronne płytki gresowe

Gres to rodzaj płytki ceramicznej, która powstaje z kamionki szlachetnej. Materiał ten, a także jego obróbka, powodują, że okładziny te charakteryzują się wieloma zaletami. Są nienasiąkliwe, mrozoodporne, twarde i odporne na ścieranie. Dodatkową odporność uzyskują poprzez szkliwienie.

Ze względu na swoją szeroką funkcjonalność gresy szkliwione są popularnym wyborem do wielu przestrzeni. Mogą być one używane zarówno we wnętrzach – domach i przestrzeniach użytku publicznego, jak również na zewnątrz, na przykład na tarasy, balkony, schody zewnętrzne.

Do wyboru jest również bardzo szeroka gama wzorów, co powoduje, że płytki te mogą zostać dopasowane do wystroju praktycznie w każdym miejscu.

Nowoczesne i klasyczne

Do nowoczesnych aranżacji bardzo dobrze sprawdza się gres szkliwiony przypominający beton albo kamień. Stonowane szarości podkreślają współczesne przestrzenie. Gdy jednak celem jest ocieplenie aranżacji, w takim przypadku doskonałym wyborem będą płytki drewnopodobne, które są jednym z ostatnich hitów. Przypominający drewno gres posiada nawet kształt desek.

Takie płytki często wybierane są do aranżacji typu loft oraz do pomieszczeń urządzonych w modnym stylu skandynawskim. Sprawdzą się także w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach.

Z kolei do klasycznie urządzonych wnętrz często wybierany jest gres przypominający marmur oraz beżowy kamień. Ciepłe barwy podkreślają tradycyjny wystrój wnętrz. Ciekawym wyborem są też płytki imitujące cięty kamień polny, które wpisują się w rustykalne wnętrza. Można także zdecydować się na płytki drewnopodobne, które będą dobrym zamiennikiem naturalnego drewna.