Profesjonalny płyn do podłóg – jaki wybrać?

płyn do podłóg

Podłoga domu lub mieszkania jest tym rodzajem powierzchni, który najczęściej ulega zabrudzeniom. Jej regularne czyszczenie i pielęgnacja zapewnia nie tylko zachowanie odpowiedniej higieny ale także wpływa na trwałość podłogi. Aby dana nawierzchnia służyła jak najdłużej, warto wybrać odpowiedni i profesjonalny płyn do podłóg.

Jaki środek do mycia podłogi wybrać?

Każdy rodzaj podłogi wymaga zastosowania określonego rodzaju płynu do podłóg, dlatego przed zakupem profesjonalnych środków czyszczących warto dopasować je do rodzaju podłogi do jakiej będą miały zastosowanie. Na rynku wyróżnia się ich kilka rodzajów:

– płyny dedykowane podłogom drewnianym olejowanym,

– płyny do podłóg drewnianych lakierowanych

– środki do mycia płytek, gresów oraz paneli winylowych.

Nieodpowiedni wybór płynu do podłóg sprawi, że na podłodze mogą powstać nieestetyczne plamy i zacieki a w najgorszych przypadkach podłoga może ulec zniszczeniu. Idealnie dobrany produkt sprawi, że podłoga będzie wyglądała estetycznie i nie straci swojego naturalnego wyglądu.

Środki do zadań specjalnych

Idealny środek do czyszczenia podłóg powinien być dopasowany do rodzaju nawierzchni do której będzie używany. Wybierając płyn należy także kierować się ściśle zaleceniami producenta. Dzięki wnikliwemu zapoznaniu się z ulotką dołączoną do produktu można określić czy dany rodzaj płynu będzie idealny do danej nawierzchni, zostanie w nim także szczegółowo określony sposób korzystania oraz wskazania do używania środka.

W niektórych przypadkach warto zdecydować się na płyn do podłóg, który dedykowany jest do zadań specjalnych. Ma to miejsce w przypadku czyszczenia podłóg przed remontem, gdzie często konieczne jest usunięcie nagromadzonych warstw tłuszczu i brudu a także po remontach lub gdy na podłodze widnieją plamy trudno zmywalne. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest wykonanie próby posiadanego środka na niewielkim fragmencie podłogi.