Wybór wieszaków do przedpokoju

Tradycyjnie można wyróżnić nowoczesne wieszaki do przedpokoju wolnostojące oraz przytwierdzane do ściany. W sprzedaży dostępne są jeszcze wieszaki na kółkach, ale cieszą się one zdecydowanie mniejszą popularnością.

Klasyczne wieszaki


Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest oczywiście wolnostojący wieszak do przedpokoju. To właśnie ten rodzaj wieszaka jest w stanie zmieścić najwięcej ubrań. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre wieszaki ścienne są naprawdę pojemne, dlatego czasami można się miło zaskoczyć. Wieszaki na nóżkach mają jedną poważną zaletę, a jest nią możliwość przestawiania w inne miejsca. Jeżeli chodzi o wieszaki przytwierdzane to już niestety nie mamy tu takiej swobody. W dolnej części stojące wieszaki są często wyposażone w dodatkową obręcz, którą można wykorzystać do powieszenia parasoli.

Wieszak na kółkach


Wiele osób nawet nie ma o tym pojęcia i myśli, że jest to zwykły ozdobny element. Producenci oferują różne modele wieszaków, które są idealnie dostosowane do zawieszenia garniturów oraz marynarek. Współczesne modele znacznie się różnią od swoich przodków. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście deska przymocowana do ściany. W wielu modelach znajdują się lusterka oraz inne gadżety wmontowane na stałe. Wieszaki mobilne sprawdzą się idealnie w miejscach, gdzie często przychodzą goście. W mniejszych modelach szerokość nie przekracza nawet 1 metra, a niektóre z nich posiadają funkcjonalne akcesoria, takie jak praktyczny kosz z materiału lub półka na buty. Należy pamiętać, że wysokość takich wieszaków może być dowolnie regulowana.