Cechy różnych typów krzeseł biurowych

krzeslo do biurka

Żeby odpowiedzieć na pytanie, jaki fotel biurowy wybrać, należy określić zakres zastosowania. Wszystkie fotele biurowe można z grubsza podzielić na trzy kategorie — krzesła dla kadry kierowniczej, krzesła dla personelu i krzesła dla gości.

Fotel dla kadry kierowniczej

krzeslo do biurkaFotel kierownika jest najbardziej statusowym, wygodnym i drogim rodzajem foteli biurowych, jego konstrukcja jest zaawansowana technologicznie, a szczególną uwagę zwraca się na prezentację wyglądu. Do produkcji takich krzeseł stosuje się materiały najwyższej jakości: do tapicerki najczęściej stosuje się skórę, a elementy dekoracyjne są zwykle wykonane z drewna. Fotele dla kadry kierowniczej wyposażone są w wysokie, wygodne oparcie i szerokie, długie podłokietniki, a maksymalny komfort zapewniają dodatkowe elementy — zagłówki, oparcie i podnóżek.

Rama krzesła dla kadry kierowniczej jest dwojakiego rodzaju — monolityczna i niemonolityczna (składana). W monolitycznym fotelu siedzisko i oparcie są połączone w jednoczęściową ramę. Takie krzesło jest trwałe, a w razie potrzeby można w nim usunąć podłokietniki. W niemonolitycznej ramie oparcie i siedzenie są oddzielone od podłokietników, takie krzesło jest demontowane (podłokietniki można po prostu usunąć) i ma bardziej przystępną cenę.

Fotel dla personelu

Mobilne, kompaktowe i niedrogie fotele dla pracowników są praktyczną alternatywą dla foteli kierowniczych, pomimo prostszej konstrukcji są funkcjonalne i wygodne.

W przeciwieństwie do fotela dla kadry kierowniczej fotele te mają stosunkowo niewielki rozmiar, tańsze materiały tapicerskie (tkanina lub siatka) i minimalną liczbę części. Krzesła dla personelu nie mają monolitycznych ram, podłokietniki w niektórych modelach mogą wcale nie istnieć, a mechanizmy regulacji wysokości i nachylenia są dość proste.

Fotel dla zwiedzających

Najbardziej budżetowa opcja to fotele dla gości, które mają niezwykle prostą konstrukcję, minimum części, brak mechanizmów wahadłowych i tanie materiały. Zgodnie z projektem takie krzesła są dwojakiego rodzaju — z nogami i płozami.

Szukając jaki fotel biurowy wybrać warto zapoznać się z ofertą SFMeble.