Jak dbać o knoty do świec?

Jak dbać o knoty do świec

‍Knot to ta część świecy, która się pali. Niezależnie od rodzaju, wszystkie wymagają opieki, aby paliły się czysto i wydajnie. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zapalić knot tylko po to, by zgasł po kilku minutach, wiesz, jaki niepożądany efekt uboczny może mieć brudny knot. Brud nie tylko utrudnia knotowi pobieranie powietrza i wytwarzanie płomienia, ale może również powodować osadzanie się sadzy na jego powierzchni, co uniemożliwi jego całkowite spalenie. Dlatego właśnie powinieneś zwrócić uwagę na to, jak dbasz o knoty swoich świec. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak możesz sprawić, by Twoje świece paliły się bezproblemowo przez jak najdłuższy czas.

Sprawdź, czy nie ma brudu i sadzy przed zapaleniem

Kiedy masz zamiar zapalić świecę, spójrz na knot, aby upewnić się, że nie jest pokryty sadzą. Jeśli jest, natychmiast wyczyść go suchą szmatką. Wosk nie będzie się prawidłowo spalał, gdy będzie pokryty sadzą. Jeśli knot jest czysty, po prostu zapal świecę. Jeśli nie jest czysty, powtórz powyższy proces, aż knot będzie gotowy do spalenia. Teraz Twoje świece są gotowe, by się nimi cieszyć.

Utrzymuj knoty do świec przycięte

Przycinanie knota świecy to prosty, ale często pomijany krok. Istnieje wiele różnych sposobów na przycięcie knota, ale możesz to zrobić na jeden z dwóch sposobów. Możesz albo przyciąć koniec knota tak, aby był równo z górą świecy, albo możesz zrobić czyste cięcie tak, aby knot był krótszy niż świeca. Ten drugi sposób jest często bezpieczniejszy, ponieważ zapobiega przycinaniu knota zbyt blisko uchwytu świecy. Kiedy przycinasz knoty do świec, nie przycinaj ich zbyt krótko.