Czy warto wieszać mapę na ścianie?

Wydaje się, że dzisiaj ludzie mają coraz większą fantazję, jeśli chodzi o wybór dekoracji i ozdób ściennych. Stąd też tak często można trafić na przykład na większe lub mniejsze mapy na ścianach. Co ciekawe, niekoniecznie są to mapy, na których widnieją realnie istniejące krainy.

Mapa śródziemia genialną ozdobą

Przykładem mapy, która pokazuje zmyśloną krainę jest mapa śródziemia. Obrazuje ona krainę stworzoną w wyobraźni J. R. R. Tolkiena, czyli autora Władcy Pierścieni. Nie ma wątpliwości, że autor ten ma swoich fanów we wszystkich częściach świata. Szczególnie dla dzieci, świat przez niego stworzony wydaje się niezwykle magiczny. Stąd też mapa śródziemia w ich własnym pokoju jest wręcz spełnieniem marzeń.

Prawdziwa mapa na ścianie

Oczywiście, oprócz mapy środziemia, warto w pokoju młodzieńca umieścić również prawdziwą mapę. Może to być na przykład mapa polityczna Polski lub Europy. Jaki ma to jednak właściwie cel? Po pierwsze, mapa stanowi swego rodzaju dekorację, zwłaszcza jeśli jest kolorowa. Ponadto, posiada także duży walor edukacyjny. Być może, dzięki takiej mapie dziecko zacznie się interesować geografią i samodzielnie będzie stale poszerzało swoją wiedzę w tym zakresie. Jeśli nawet do tego nie dojdzie, i tak można być pewnym, że dziecko sporo się nauczy. Widząc każdego dnia mapę polityczną danego regionu, nie sposób po prostu nie zapamiętać tego, co się na niej znajduje.