Stolik kawowy w salonie industrialnym

drewniany stolik kawowy

Nie jest powiedziane, że salon w stylu industrialnym musi być pozbawiony drewna, a wszystkie jego elementy powinny być stworzone z metalu, stali i łańcuchów. Widoczne w suficie rury, czy regały z rurek hydraulicznych, aż w końcu ciężkie żyrandole… to wszystko może mieć element drewniany, ale o odpowiedniej strukturze i konkretnej masywności.

Stolik kawowy drewniany

Faktem jest, że delikatny, prowansalski stoliczek kawowy nie będzie pasował do surowego, industrialnego stylu. Nie wyklucza to jednak ustawienia w takim pomieszczeniu masywnego, prostego, drewnianego stolika, który z elementami metalowymi może stanowić intrygujące serce salonu.

Połączenie stalowych nóżek niskiego stolika kawowego oraz drewnianego, masywnego blatu przykrytego szkłem będzie wyglądało nie tylko interesująco, ale również i pięknie – sprawdź przykładowe modele obrazujące takie rozwiązanie. Taki mebel można stworzyć samemu, albo powierzyć pracę dobremu rzemieślnikowi. Wiele projektów można również znaleźć w internecie, ale trzeba wiedzieć, że cena za taki mebel może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Trudno powiedzieć, czy stolik kawowy za kilka tysięcy to rozsądny pomysł – na pewno jest to drogi mebel, ale jego wygląd i funkcjonalność to niezastąpione elementy każdego domowego salonu, w którym przyjmuje się wszystkich swoich gości. Warto zastanowić się i pozwolić sobie na taki luksus.