Jakie płytki do garażu wybrać, by były estetyczne i trwałe?

płytki do garażu w ciemnym kolorze

Podczas podejmowania decyzji o wyborze płytek do garażu powinniśmy w pierwszej kolejności kierować się tym, by były trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest oczywiście aspekt estetyczny, jednak to właśnie ich funkcjonalność zdaje się wybijać na pierwszy plan. Warto więc najpierw sprawdzić ich parametry techniczne, a w drugiej kolejności skupić się na wyglądzie.

Trwałe i solidne płytki do garażu

Idealne płytki do garażu muszą spełniać kilka ważnych wymagań. Po pierwsze muszą być twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pojazdy korzystające z garażu są na tyle ciężkie, że płytki muszą być bardzo solidne. Oprócz tego muszą dobrze znosić zarówno wysokie, jak i dość niskie temperatury. Ich powierzchnia musi być antypoślizgowa, by niwelować ryzyko poślizgnięcia się np. na wodzie spływającej z mokrego auta. Nie możemy również zapominać, że narażone na tarcie płytki powinny posiadać odpowiednią klasę ścieralności. Najlepiej także, by ich powierzchnia nie była zbyt porowata, by nie chłonęły mokrych zanieczyszczeń, olejów i innych płynów technicznych, których używa się w garażu.

płytki do garażu szare

Płytki do garażu a estetyka

Parametry techniczne powinny być stawiane na pierwszym miejscu przy wyborze płytek do garażu.  Estetyka jednak nie musi schodzić na dalszy plan. Płytki ułożone w tym pomieszczeniu również mogą być miłe dla oka. Ciekawym i estetycznym rozwiązaniem są różne rodzaje gresu, w tym między innymi gresy techniczne lub barwione. Oba typy płytek są niezwykle odporne i solidne. Spełniają wszystkie warunki, jakimi powinny cechować się dobre płytki do garażu. Do tego są bardzo estetyczne i można dostać je zarówno w jasnych, jak i ciemniejszych barwach. Wbrew pozorom w garażu sprawdzą się zarówno jasne płytki, jak i nieco ciemniejsze np. brązowe.