Dlaczego warto kupić świetlówki liniowe

świetlówka t8

Podstawowym rodzajem wyposażenia znajdującym się w hurtowni, jak i w sklepie elektrycznym jest oświetlenie. Obecnie producenci zaoferować mogą wyjątkowo dużą ilość rodzajów oświetlenia, aczkolwiek szczególnie dużą popularnością cieszą się świetlówki. Czy są one lepszym rozwiązaniem aniżeli klasyczne żarówki? Na jakiej zasadzie działają? Odpowiedzi poniżej!

Nowoczesne świetlówki

świetlówka t8

Nowoczesne świetlówki różnią się od tradycyjnych żarówek nie tylko swoim wyglądem zewnętrznym, ale również sposobem działania. Ponadto wyróżniają się one całkiem innymi parametrami. W przypadku świetlówki mamy do czynienia ze szklaną rurą, w której zatopione zostały wolframowe elektrody. Ponadto wewnętrzna część rury obłożona jest tzw. luminoforem, którego głównym zadaniem jest przekształcenie wytworzonego promieniowania ultrafioletowego w oświetlenie o długości fal dostrzegalnej dla ludzkiego oka. Warto zwrócić uwagę, że wewnątrz świetlówki liniowej oraz z kompaktowej znajduje się rtęć wraz z wybranym gazem szlachetnym. Więcej dowiesz się tutaj.

Czy warto kupić?

Tak samo, jak w przypadku każdego innego rodzaju oświetlenia również świetlówki odznaczają się zarówno wadami, jak i zaletami. Ich podstawową zaletą jest wyjątkowo wysoka skuteczność świetlna. Należy również podkreślić, że tego rodzaju oświetlenie wytwarza nawet 5 razy mniej ciepła, aniżeli klasyczne żarówki. Oznacza to znacznie efektywniejsze wykorzystywanie energii elektrycznej. Ponadto świetlówki liniowe oraz kompaktowe wyróżniają się długim czasem pracy wahającym się od 8 000 do 20000 godzin.