Jak oprawić plakat?

oprawa plakatu jest prosta

Plakaty to obecnie dosyć modny sposób dekorowania mieszkania. Plakaty są stosunkowo tanie, uniwersalne, występują w różnych rozmiarach, stylach i formatach. Właściwie każdy może łatwo znaleźć coś dla siebie. Do każdego wnętrza da się dopasować idealnie komponujący się plakat — czy to zabawnym cytatem, reprodukcję klasyków malarstwa, przyrodą. Wiele osób jednak zapomina, że na zakupie plakatu się nie kończy — trzeba go także odpowiednio wyeksponować.

Jak powiesić plakat?

Teoretycznie plakat można po prostu przykleić do ściany za pomocą taśmy dwustronnej, kleju lub specjalnych przylepców. Problem w tym, że z dużym prawdopodobieństwem takiego plakatu nie da się odkleić bez niszczenia farby lub nawet tynku. Oznacza to, że nie można go łatwo przewiesić lub zastąpić innym. Lepiej wiec plakat oprawić tak by zyskał na mobilności. Dodatkowo sama oprawa plakatu może być ozdobą. W sklepach można kupić specjalne antyramy, składające się z szyby i podkładki. Dobrze eksponują one zawartość, nie zaburzając percepcji dodatkowymi elementami. Nie jest to jednak jedyny sposób zawieszenia plakatu.

Domowe sposoby na zawieszenie plakatu

Dla osób, które mają smykałkę do prostych prac ręcznych, lub tych, które nie chcą wydawać pieniędzy na antyramę, istnieje szereg domowych sposobów oprawienia plakatów. Jedną z nich są proste listewki — sposób znany z oprawiania map. Dół i górę plakatu wsuwa się w listewki z naciętym rowkiem. Do górnej listewki przyczepia się sznureczek. Fajnie wygląda też podkład zrobiony z listewek lub kartonowych rulonów naciągniętych szarym papierem. Papier tworzy tło dla plakatu — metoda ta nadaje się więc najlepiej do mniejszych formatów. Do takich mniejszych plakatów doskonale sprawdzi się także wieszak na spodnie — taki z drewnianym klipsem. W podobny sposób można użyć spinaczy lub klipsów biurowych.

Więcej  inspiracji na – https://www.galeriaplakatu.com/