Jakie krzesło do biurka wybrać?

W XXI wieku znaczna część społeczeństwa prowadzi siedzący tryb życia. Przy biurku ludzie spędzają większość swojego czasu. W ten sposób pracują, uczą się czy oddają się rozrywkom. Niestety takie nawyki, połączone dodatkowo z korzystaniem z ekranów np. komputera mogą przyczyniać się do powstawania problemów związanych z kręgosłupem czy narządem wzroku. Chcąc zadbać o swoje bezpieczeństwo, pracownicy biurowi, studenci uczący się zdalnie i pozostali, powinni zainwestować w odpowiednio dostosowane do ich potrzeb meble.

Ergonomia pracy przy biurku

Stanowisko pracy, nauki, spędzania wolnego czasu powinno być dostosowane indywidualnie dla danej osoby, tak, aby stworzyć komfortowe i wygodne warunki. Należy jak najbardziej zminimalizować możliwość wystąpienia wszelkich dolegliwości ogólnoustrojowych, co można uczynić za pomocą odpowiedniego ustawienia otoczenia pracy w przestrzeni pokoju. Na ergonomię pracy przy biurku składa się przede wszystkim:

  • wysokość i szerokość biurka
  • odpowiednio dobrane krzesło do biurka
  • dbałość o prawidłowe oświetlenie (naturalne z okna oraz dodatkowe – lamp)
  • prawidłowe ustawienie ekranu monitora
  • dostosowanie wyświetlacza ekranu – jasności, wielkości czcionki
  • dodatkowo: nawilżenie powietrza w pomieszczeniu i temperatura

Wybór idealnego krzesła biurowego

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru uniwersalnego fotela biurowego? Podstawową kwestią jest fakt, aby krzesło do biurka posiadało oparcie podpierające odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dodatkowym atutem będzie także podtrzymywanie odcinka piersiowego i szyjnego. Warto rozważyć wybór fotela obrotowego z ruchomymi kółkami, dzięki któremu przemieszczanie się na całej szerokości biurka, a nawet po biurze będzie bardzo proste. Cechą absolutnie niezbędną jest posiadanie przez fotel regulacji wysokości, aby dopasować go do biurka oraz do wzrostu użytkownika. Dobrze jest, kiedy krzesło do biurka posiada podłokietniki. Indywidualną kwestią jest kolor oraz materiał obicia, jednak warto postawić na tworzywa wytrzymałe, łatwe do czyszczenia, a jednocześnie wygodne, np. ekoskórę.

W tej ofercie https://www.sfmeble.pl/c/krzesla-biurowe-do-biura2 znaleźć można krzesło do biurka które spełni nasze oczekiwania oraz posłuży nam na długie lata.