Rolety rzymskie firanowe – nowoczesna alternatywa

Rolety rzymskie firanowe są coraz chętniej wybierane przez konsumentów. To wyjątkowe połączenie tradycyjnej rolety materiałowej oraz firan, dzięki czemu jest to nijako produkt 2w1. Rolety rzymskie firanowe przeznaczone są dla każdego mieszkania, domu oraz przestrzeni biurowych. Główną funkcją rolet rzymskich jest zapewnienie ochrony przed słońcem w ciągu dnia, zwłaszcza w sezonie letnim dzięki tworzeniu blokady uniemożliwiającej utrzymanie temperatury pomieszczenia o optymalnej, niższej temperaturze aniżeli na zewnątrz. Zarazem roleta rzymska wyglądem przypomina firany, dzięki czemu w zależności od potrzeb może być dopełnieniem wnętrza i stanowić element dekoracyjny. Tego typu rolety przede wszystkim dobrze sprawdzają się w sypialniach, salonach, ale także w kuchniach.

Szeroka gama wzorów oraz kolorów

Rolety rzymskie firanowe dostępne są w różnorodnych wzorach. Jednymi z najpopularniejszych są motywy roślinne, na przykład z drobnymi listkami, drzewami, palmami i kwiatami. Zdecydowanie dominujące są monstery, peonie oraz róże. Niemniej interesujące są z motywem zwierzęcym, przede wszystkim ptakami. Popularne są także kształty geometryczne, które tworzą we wnętrzu harmonię oraz spokój. Regularność kształtu nie powoduje poczucia przytłoczenia, daje poczucie wytchnienia, wyciszenia i relaksu. Dla osób preferujących styl minimalistyczny oferowane są rolety rzymskie firanowe gładkie, bez żadnych elementów dekoracyjnych. Są dopełnieniem każdego pomieszczenia dzięki stonowanym kolorom, na przykład bieli, beżu, brązu, szarości, czerni oraz granatu. Z kolei żywe, mocne kolory, takie jak czerwony, zielony, niebieski, czy różowe proponowane są dla osób lubiących nieco ekstrawagancki styl. W sklepie online-Lestore dostępnych jest wiele modeli rolet rzymskich firanowych, które można wybrać zgodnie z własnym gustem i potrzebami.

Roleta rzymska firanowa z elementami ozdobnymi

Na rynku znaleźć można roletę rzymską firanową, która posiada dodatkowe elementy dekoracyjne. Najpopularniejszą jest falbana klasyczna lub prosta, której zadaniem jest podkreślenie ozdobnego charakteru oraz wizualne wydłużenie rolety. Innym rodzajem jest roleta z firaną woalową. Nietuzinkowym wariantem jest roleta rzymska z pomponami, które nadają oryginalności oraz podkreślają własny styl właścicieli. Podobnymi modelami są te, które posiadają frędzle, bądź koronkę. Roleta rzymska z frędzlami sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym, natomiast koronka nada delikatności i lekkości wystrojowi. Prezentuje się bardzo dobrze we wnętrzach klasycznych.

Roleta rzymska to rozwiązanie dla każdego, kto szuka połączenia praktyczności, funkcjonalności, a zarazem elementu dekoracyjnego. Spełniająca funkcje ozdobne roleta rzymska zapewni również ochronę przed słońcem w okresie letnim, a także zapewni poczucie prywatności. Sprawdza się w ciągu dnia jako firana, jak i w nocy, pozwalając na uzyskanie zaciemnienia. Rolety rzymskie są interesującą alternatywą dla tradycyjnych rolet okiennych i są coraz chętniej wybierane. Cieszą się rosnącym zainteresowaniem, są nowoczesne i modne.