Zalety i produkcja rolet drewnianych wewnętrznych

rolety drewniane wewnętrzne

Rolety drewniane już były stosowane setki lat temu, a dokładniej w starożytności, a ich zastosowanie podobne było do dzisiejszego. Wykorzystywano je do ograniczania wpływu promieni słonecznych na pomieszczenia oraz do zakrywania okien przed innymi ludźmi. Dzisiaj ten element wyposażenia różni się od ówczesnych, ale materiał się nie zmienił. Jakie są zalety rolet drewnianych wewnętrznych? Z czego są produkowane?

Zalety rolet drewnianych wewnętrznych

Główną zaletą rolet drewnianych wewnętrznych jest funkcjonalność i piękno. To praktyczne wyposażenie, które reguluje kąt padania promieni słonecznych do pomieszczenia. Dzięki temu w upalne dni można ograniczyć dostęp słońca do kluczowych pomieszczeń. Natomiast w mniej upalne dni można całkowicie je odsłonić i cieszyć się promieniami słońca. Wysoka jakość i naturalność materiału to czynniki, które wpływają na popularność tego wyposażenia mieszkania i coraz częściej można je oglądać u innych osób. Rolety drewniane wewnętrzne marki Lestore pięknie przyozdabiają pokój i mają pozytywny wpływ na środowisko, dzięki wykonaniu z drewna. Wykonane w prostym stylu z widocznymi słojami pięknie się komponują z klasycznymi, drewnianymi meblami. Żaluzje dodają pomieszczeniu przytulności i komfortu. W najgorętsze dni letnie zastosowanie drewnianych rolet wewnętrznych typu dzień-noc daje spokój i obniża temperaturę powietrza. Zastosowanie tego wyposażenia jest często widoczne w sypialniach i pokojach dziecinnych.

rolety drewniane wewnętrzne

Z czego produkowane są rolety wewnętrzne?

Drewniane rolety wewnętrzne zazwyczaj wykonywane są z litego drewna, a także mieszanek różnych gatunków. Najpopularniejsze są wykonane z lipy, buku, sosny, czy dęba. Wybór rodzaju materiału jest uzależniony od preferencji montażu tego wyposażenia, a także indywidualnych upodobań co do wyglądu. Dosyć popularne są również żaluzje typu faux wood, które wykonuje się z kompozytu PCV i dodatku naturalnego drewna. Odpowiednio dobrane rolety pod styl wnętrza potrafią dodać oryginalnego wyglądu, przy tym chroniąc pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem.