Jakie baseny do ogrodu?

baseny

Lato kojarzone jest zarówno z upałami, jak i poszukiwaniem miejsc na ich unikanie oraz neutralizowanie. Jednym ze sposobów jest schładzanie się wodą i wykorzystuje się do tego celu baseny miejskie, kąpieliska, czy domowy prysznic. Można jednak i na świeżym powietrzu zażywać wodnej ochłody i robić to bez opuszczania posesji. Do tego celu niezbędny jest jednak w ogrodzie basen.

Baseny do ogrodów

baseny

Posiadanie stałego basenu w ogrodzie na terenie naszego kraju jest oczywiście możliwe, ale albo musi być on kryty i podgrzewany, albo na zimę osuszany z wody. Takie baseny istnieją, nie mniej znacznie większą popularnością, w tym również ze względu na cenę cieszą się sezonowe baseny ogrodowe.

Baseny – rodzaje

Najprostszym rodzajem basenu ogrodowego jest basen dmuchany, ale jest to wersja przystosowana praktycznie do najmłodszych dzieci. Niemniej warto mieć w ogrodzie przynajmniej taki basen, który jest mało problematyczny przy rozkładaniu i składaniu, chociaż z racji na nietrwałość tanich materiałów jest zazwyczaj produktem na jeden sezon.

Daleko dalej w funkcjonalności oraz wytrzymałości idą produkowane z poliestru oraz z PVC baseny rozporowe. Są one znacznie większe, powstają poprzez sklejanie ze sobą kilku warstw i mogą w nich zażywać ochłody zarówno dzieci, jak i dorośli.

Największymi sezonowymi basenami ogrodowymi są baseny stelażowe, umożliwiające jednoczesną kąpiel nawet dziesięciu osobom. Przy tego rodzaju basenach niezbędne dla utrzymania dłuższej przydatności wody są odpowiednie akcesoria, m.in. pompa filtrująca.