Pompa ciepła do ogrzewania wody w basenie

pompa ciepła do basenu

Dom z basenem to marzenie wielu osób. Oczywiście przydomowy basen znacznie podnosi komfort naszego życia, wartość i prestiż nieruchomości. Z drugiej strony należy pamiętać, że basen to nie tylko przyjemność, ale również koszty związane z jego utrzymaniem. Jednym z największych problemów jest podgrzewanie wody w basenie zewnętrznym. Po co podgrzewać wodę w basenie? Bo według danych możemy korzystać z kąpieli w basenie zewnętrznym maksymalnie przez 40 dni w roku. Podgrzewanie wody pozwoli nam znacznie wydłużyć czas korzystania z basenu.

Pompa ciepła do basenu

Pompa ciepła do basenu jest jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań. Dzięki jej wykorzystaniu możemy zarówno podgrzewać wodę w basenie jak i również utrzymywać ją na stałym poziomie. Wybór pomp ciepła do basenu jest bardzo szeroki. Na rynku znajdziemy pompy ciepła powietrzne oraz pompy ciepła gruntowe. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie poznajmy między nimi różnicę.

Pompa powietrzna do basenu

Jest to rozwiązanie tańsze i prostsze w montażu. Pompa tego typu odzyskuje ciepło z powietrza, która za pomocą specjalnego czynnika chłodniczego jest zamieniana na ciepło. Wytworzona w ten sposób energia może być wykorzystana między innymi do ogrzania wody w basenie.

Pompa gruntowa

Drugi rodzaj, to pompa gruntowa. Jest to rozwiązanie droższe, które wykorzystuje powietrze znajdujące się pod ziemią. Zaletą tego rozwiązania jest to, że powietrze takie ma stabilniejszą temperaturę. Dzięki temu możemy ogrzewać wodę w basenie przez cały rok.

Pompa powietrzna do ogrzewania basenu to bardzo dobre rozwiązanie i warto je rozważyć.