Na co zwrócić uwagę przy wyborze wygodnych krzeseł do jadalni?

wygodne krzesła do jadalni

Wybór krzeseł do jadali nie jest wcale taki prosty i oczywisty. Odpowiedni design to jedno, jednak w tym przypadku liczy się również wygoda. Przy stole, podczas świąt i rodzinnych spotkań, spędza się czasami nawet kilka godzin. Wiele osób zastanawia się nad tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł do jadalni – by były jak najbardziej funkcjonalne, wygodne i stylowe.

Krzesło, a wystrój pomieszczenia – jak dopasować je do ogólnej aranżacji?

Jeżeli chodzi o krzesła, większość osób na pierwszym miejscu stawiam na design. Wybór nie jest łatwy, ponieważ producenci prześcigają się w tworzeniu nowych modeli. Daje to jednak możliwość na jak najlepsze dopasowanie do całości.

Krzesło musi przede wszystkim pasować do stołu. Spójne z nim powinien pozostać kolor, materiał i forma. Jeżeli chodzi o całą aranżację, może wpasowywać się w nią kolorystycznie, albo wybijać się na jej tle. W tym celu, warto postawić na krzesło o ciekawym wzorze lub kolorze. 

Jeżeli jadalnia utrzymana jest w klasycznym stylu, wygodne krzesła do jadalni powinny pozostać w stonowanych kolorach i ewentualnie delikatnych, drobnych wzorach.

Wygodne krzesła do jadalni możesz sprawdzić na – https://novodom.pl/k/krzesla

wygodne krzesła do jadalni

Wygodne krzesła do jadalni – jakie powinny być?

Krzesła dawniej były meblami niesamowicie ciężkimi i topornymi. Na szczęście te czasy, to już przeszłość. Obecnie większość osób szuka krzeseł wygodnych i stylowych. Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzesła, by wybrać jak najwygodniejsze?

  • konstrukcja krzesła – warto zwrócić uwagę na to, by konstrukcja była wytrzymała i solidnie wykonana. By krzesło było wygodne, musi być dobrze wyprofilowane. Najwygodniejsze będą więc te, które są dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa. To co jest jednak najważniejsze to fakt, by wygodne krzesło do jadalni miało oparcie, znajdujące się 90 stopni od siedziska. Podczas siedzenia kręgosłup pozostanie odciążony.
  • materiał – kolejną bardzo istotną kwestią jest materiał z którego wykonane jest krzesło. Siedzisko i oparcie powinno być wykonane z miękkiego, przewiewnego materiału – tapicerka powinna przepuszczać powietrze, by skóra mogła swobodnie oddychać. Konstrukcja krzesła, dla większej wygody, powinna być drewniana lub metalowa.
  • wymiary krzesła – wygodne krzesła do jadalni to takie, które ma przynajmniej 42 cm szerokości. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by wszystkie krzesła mogły zostać swobodnie wsunięte pod stół. Pomiędzy biesiadnikami powinno pozostać 15 cm wolnej przestrzeni. By wszyscy mogli się swobodnie poruszać, warto zostawić około 70 cm wolniej przestrzeni za krzesłem.
  • mobilność krzesła – mobilność sprawia, że krzesło będzie wygodniejsze. Ważne jest to, by móc je w każdej chwili bez problemu podnieść, przesunąć i przenieść. Powinno więc pozostać lekkie i stosunkowo zgrabne. Wielkie, ciężkie krzesła sprawdzą się w miejscach z których nie trzeba ich zabierać. Jadalnia jednak – wymaga mobilności. Nie bez powodu od wielu lat największą popularnością, cieszą się krzesła o delikatnej konstrukcji, które można bez problemu przenieść, a nawet wynieść na zewnątrz.