Nietypowe organizery na przyprawy

przyprawy pieprz

W kuchni bardzo ważna jest dobra organizacja. Akcesoria kuchenne oraz inne niezbędne gadżety poukładane według kategorii to gwarancja sprawnego przyrządzania posiłków i utrzymania porządku. Jednym z najbardziej praktycznych przedmiotów jest organizer na przyprawy. W kuchni nowoczesnej warto postawić na nietypowe pojemniki, w których trzyma się suszone zioła i niezbędne przyprawy. Oto niektóre z nich.

Magnetyczne słoiczki na przyprawy

Szklane pojemniki wypełnione przyprawami wcale nie muszą być ustawione w pionie. W sklepach z artykułami AGD natknąć się można na oryginalne produkty bazujące na innowacyjnych rozwiązaniach. Przykładem jest zestaw magnetycznych pojemników. Słoiki z przezroczystymi nakrętkami przytwierdzone są za pomocą magnesu do pionowej tablicy z wgłębieniami. Dzięki temu z łatwością można rozpoznać ich zawartość, pojemniki zawsze są pod ręką, a gęste sitko pozwala na szybkie dozowanie przypraw.

Obrotowe stojaki na przyprawy

Do niedawna prym wiodły organizery na przyprawy z przegródkami. I choć nadal są one popularne wśród kupujących, na czołówkę wysunęły się obrotowe stojaki. Skoro drewniane stojaki na kubki można obwiesić dookoła naczyniami, w których pije się ciepłe napoje, dlaczego przyprawy nie mogą być zorganizowane w ten sam sposób? Szklane buteleczki umieszczone są poziomo w przegrodach, a całą konstrukcją można obracać tak, aby w danej chwili sięgnąć po potrzebny składnik.

Solniczka i pieprzniczka

Niektórzy ograniczają się do stosowania tylko podstawowych przypraw: soli i pieprzu. Chcąc podkreślić charakter i aranżację kuchni, na blacie, parapecie lub stole postawić można nietypowe pojemniki z dziurkami. Przykłady? Solniczka i pieprzniczka w kształcie przytulających się ludzików, kości do gry lub w wersji artystycznej, zdobione czarno-białymi grafikami. Źródło: https://bokono.pl/pl/c/Organizery-na-przyprawy/1309