Na co zwracać uwagę wybierając kosze upominkowe na ślub?

Kosze prezentowe na ślub w tym guście – https://z-milosci.pl/c/kosze-prezentowe zaliczane są do zdecydowanie najpopularniejszych upominków, które wręczane są podczas zaślubin. Co jednak bardzo ciekawe, nie są to prezenty dla pary młodej, lecz przeciwnie, dla gości. Żebyśmy jednak mogli właściwie je wybrać, koniecznie musimy pamiętać o wielu bardzo ważnych szczegółach.

Jak dobrać kosze ze słodyczami?

Jednym z najczęściej wybieranych koszy prezentowych jest ten, który zawierać w sobie będzie słodkości. Jest to rozwiązanie przede wszystkim bezpieczne i bardzo uniwersalne, gdyż niemal każdy ucieszy się, gdy otrzyma ciasteczka, cukierki czy też inne słodkości.

Na co więc powinniśmy uważać, gdy będziemy wybierać takie właśnie rozwiązanie? Bardzo ważne w tym wypadku jest to, aby przejrzeć się uważniej alergenom, które będą obecne w słodyczach i czy faktycznie dane pozycje powinny trafić do konkretnych gości. Zanim więc zdecydujemy się na zamówienie takich koszy, upewnijmy się, czy i jakie alergie mają nasi goście, aby nie doszło do bardzo poważnych  i niebezpiecznych sytuacji, które mogły nawet zagrażać ich życiu.

Jak dobrać kosz z alkoholem?

Drugim bardzo popularnym rozwiązaniem są kosze, które zawierają w swoim składzie alkohol. Jest to bardzo ciekawy, popularny, lecz jednocześnie niezwykle delikatny rodzaj prezentu. Wiedzieć bowiem musimy, że nie każdy może lub powinien pić alkohol. Co więcej, łatwo można popełnić spore faux-pas, jeśli wybierze się nieodpowiedni trunek.

O co więc trzeba w tym wypadku zadbać? Na początku upewnijmy się, czy takie kosze trafią do odpowiednich osób. Wykluczone są oczywiście ci goście, którzy nie mają ukończonych 18 lat życia, lecz także ci, którzy przyjmują leki uniemożliwiające im spożywanie alkoholi.

Jeśli chodzi o dobór odpowiednich trunków, to należy bezwzględnie unikać piw, a także wódki. Te dwa gatunki alkoholu zwyczajnie nie pasują swoim charakterem do ślubnych prezentów. Zdecydowanie najlepiej wybierać wina lub jeśli zależy nam na bardziej ekskluzywnych trunkach to koniaki.

Personalizowane kosze prezentowe — co warto o nich wiedzieć?

Kosze upominkowe nie muszą być wybierane wyłącznie dla ogółu gości, lecz oprócz tego mogą one być skierowane do konkretnych osób. Szczególnie często wręcza się je rodzicom, ale także dziadkom lub świadkom. W takiej sytuacji poleca się, aby były to kosze personalizowane. Co to dokładnie oznacza?

Przede wszystkim warto w tym wypadku wziąć pod uwagę osobiste preferencje danej osoby podczas wybierania dla niej składu kosza. Oznacza to, że powinniśmy zainteresować się tym czy konkretna osoba preferuje słodycze, kawy, miody, czy też alkohole, a może jeszcze jakieś inne elementy składowe kosza.

To oczywiście nie koniec, ponieważ personalizowany kosz powinien zawierać w sobie jakieś osobiste dodatki, które nadadzą mu zupełnie innego wyrazu i charakteru. Świetnym wyborem będą np. podpisane wspólne zdjęcia lub inne osobiste pamiątki. Chodzi bowiem o to, aby kosz stanowił sam w sobie sentymentalny prezent, który będzie można wspominać wiele lat później.