Jakie drzwi prysznicowe wybrać?

drzwi prysznicowe

Wiele osób decyduje się na wstawienie do łazienki kabiny prysznicowej. To rozwiązanie wyjątkowo praktyczne, które dobrze sprawdzi się nawet w niedużym pomieszczeniu. Podczas wybierania kabiny warto zwrócić uwagę na dobór odpowiednich drzwi prysznicowych. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Rodzaje drzwi do kabin prysznicowych

Obecnie na rynku dostępne są różne modele drzwi prysznicowych. W przypadku osób mających wnękową kabinę warto zwrócić uwagę na najwygodniejszy sposób montażu, a także odpowiednie wypełnienie drzwi. Istotny jest również sposób otwierania kabiny. Często wybieranym rozwiązaniem są drzwi przesuwne, które są bardzo wygodne w utrzymaniu i świetnie sprawdzają się zarówno w małych, jak również dużych łazienkach. Alternatywą dla nich mogą być drzwi składane, nazywane też harmonijkowymi, a także uchylne.
Istotne jest również to jak drzwi prysznicowe mogą być mocowane. Może ono być uniwersalne, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ale także prawe albo lewe. Osoby posiadające kabinę wnękową muszą zatem zwrócić szczególną uwagę na to w jakim miejscu jest ona usytuowana, aby montaż wybranych drzwi był możliwy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli drzwi prysznicowych, różnią się one nie tylko sposobem otwierania, ale również materiałem, z którego są wykonane oraz wzorami. Osoby, którym zależy na możliwie najlepszej trwałości powinny zdecydować się na drzwi o wypełnieniu szklanym, w przypadku gdy ważnym kryterium jest cena warto postawić na wypełnienie z tworzywa sztucznego.

Trzeba pamiętać również o tym, że kabinowe drzwi prysznicowe różnią się też szerokością i mogą mieć od 40 do 200 cm. Konsumenci najchętniej wybierają te mające od 80-100 cm szerokości. Wysokość drzwi waha się od 98 do 200 cm. Każdy ze wspomnianych elementów wpływa na ostateczną cenę produktu.