Z jakiego materiału wanna wolnostojąca łazienkowa?

Aby wybrać porządną wannę do łazienki należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Na komfort kąpieli największy wpływ ma oczywiście jakość wykonania, a dokładniej mówiąc materiał z którego wykonana jest wanna.

Na jaki materiał postawić?

Materiał ma bezpośredni wpływ nie tylko na żywotność wanny i walory estetyczne, ale również na to, czy jest ona łatwa w utrzymaniu czystości. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście akrylowa wanna wolnostojąca łazienkowa, która błyskawicznie robi się ciepła po napuszczeniu gorącej wody. Dużym atutem akrylu jest również to, że jest to materiał możliwy do zregenerowania. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można szybko pozbyć się nieprzyjemnych dla oka rysek. Producenci coraz częściej oferują wolnostojące wanny łazienkowe wykonane w całości ze stali emaliowanej. Materiał ten bardzo długo utrzymuje ciepło i co najważniejsze może pochwalić się dużą trwałością. Warto wspomnieć także o tym, że nowoczesna wanna wolnostojąca przyścienna ze stali emaliowanej nie żółknie.

Rewelacyjny kompozyt

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają kompozyty. W dużej mierze to właśnie dzięki temu materiałowi wanna wolnostojąca łazienkowa jest bardzo gładka, ciepła i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Najdroższym rozwiązaniem są wanny łazienkowe z kamienia naturalnego. Godny polecenia jest przede wszystkim niesamowity granit i marmur. Pamiętać należy jednak o tym, że wanna wolnostojąca przyścienna wykonana z marmuru jest bardzo ciężka, tak samo jak starsze wanny żeliwne. Problemy mogą pojawić się nie tylko przy ich transporcie, ale również przy montażu. Nowością na rynku są wanny drewniane, które zazwyczaj wykonane są z drewna egzotycznego. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom wanny drewniane hamują rozwój bakterii i co najważniejsze wytrzymują wiele lat.