Na co zwrócić uwagę wybierając kabiny prysznicowe?

Ergonomiczne kabiny prysznicowe są w chwili obecnej najciekawszą propozycją dla tradycyjnej wanny łazienkowej, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup. Dzięki nowoczesnym kabinom prysznicowym można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w ciągu kąpieli pod prysznicem zużywamy nawet o połowę mniej wody w porównaniu do wanny.

Dopasowanie kabiny prysznicowej do łazienki?

W łazienkach o niewielkiej powierzchni doskonale sprawdzi się ergonomiczna kabina prysznicowa 80×80. Jest to doskonały wybór dla osób starszych i ograniczonych ruchowo, które mogą mieć mniejsze lub większe problemy ze skorzystaniem z tradycyjnej wanny. W małej łazience najlepiej sprawdzi się oczywiście narożna kabina prysznicowa 90×90, dzięki której będzie można zaoszczędzić sporo cennego miejsca. W kabinach tego typu zamiast tradycyjnych zawiasów można skorzystać z dobrodziejstwa obrotowego słupka.

Kształt kabiny ma znaczenie

Producenci oferują przede wszystkim prostokątne i kwadratowe kabiny, które zapewniają zdecydowanie więcej możliwości stylizacyjnych – https://lazienka-rea.com.pl/kabiny-prysznicowe-90×90-80×80-i-inne.html. Stylowa kabina prysznicowa 90×90 doskonale podkreśla minimalistyczny nastrój łazienki i co najważniejsze zapewnia niesamowity komfort podczas mycia. Jest to idealny wybór dla osób, które zwracają szczególną uwagę na perfekcyjną symetrię i maksymalną prostotę.

Jaki rodzaj drzwi?

Praktyczna kabina prysznicowa 80×80 koniecznie musi posiadać drzwi, które są wygodne w otwieraniu. Godne uwagi są przede wszystkim kabiny wyposażone w system przesuwany. Tego typu modele nie zabierają dodatkowej przestrzeni, a co najważniejsze zapewniają swobodny dostęp do prysznica. Aby wybrać porządne kabiny należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość suwaków. Najbezpieczniejszym wyborem są kabiny na które producent udziela nawet 10 letniej gwarancji.