Odpływ liniowy – co to jest?

Odpływ liniowy jest też nazywany odwodnieniem liniowym lub rynienką prysznicową. To efektowny element armatury hydraulicznej, jaki pozwala sprawnie odprowadzać wodę z kabiny prysznicowej w łazience. Co daje odpływ liniowy? Jakie ma korzyści? Gdzie jest najczęściej stosowany? Czy warto na niego postawić?

Odpływy liniowe

Odpływy liniowe są stosowane w miejscach, gdzie nie chcemy korzystać z brodzika. Dzięki nim stworzymy ciekawą przestrzeń do kąpieli typu walk in. Ruszt ma ciekawe wzory do wyboru, pełniąc też funkcje użytkowe oraz dekoracyjne we wnętrzu. Instalacja odpływu jest obecnie powszechna, ale nie wszędzie jest to możliwe. Zaplanowanie kabiny bez brodzika warto wykonać jeszcze przed remontem domu. Nowoczesne liniowe odpływy oferują producenci w internetowych sklepach. To miejsca, gdzie bez wychodzenia z domu zamówimy to, czego potrzebujemy. Ponadto, skorzystamy z pomocy sprzedawcy na każdym etapie doboru odpływu liniowego. 

Zalety i cechy odpływu liniowego

Rynienka prysznicowa aktualnie jest spotykana w wielu domach, mieszkaniach i apartamentach. Wpływa na możliwość zaaranżowania wnętrza bez brodzika i umieszczenia kabiny w dowolnym miejscu w łazience. Co ciekawe, odwodnienie liniowe może znajdować się przy ścianie lub na środku kabiny, co jest zależne od preferencji i możliwości. Dekoracyjny ruszt znajduje się na poziomie posadzki i może się z nią łatwo stopić. Klienci doceniają bezprogowe wejścia pod prysznic, jakie dają wygodę i estetykę w pomieszczeniu. Nowoczesne odpływy liniowe są niezwykle modne – sprawdź ich ofertę w tym sklepie