Podłoga i ściany w łazience

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego musi być urządzona nie tylko elegancko, ale co ważniejsze funkcjonalnie. Bardzo ważnym elementem są oczywiście płytki, które kładzie się na podłodze oraz na ścianach. Jakie wybrać?

Płytki ceramiczne

Najpopularniejsze w dalszym ciągu są płytki ceramiczne, które są niedrogie, mają jednak bardzo dobre parametry. Trudno je zniszczyć, są odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, a także środki czystości. Obecnie wybór wzorów i kolorów jest bardzo duży, także bez większych problemów można wybrać takie, które będą odpowiednie do stylu pomieszczenia.

Rozmiar i kolor płytek

Chociaż wiele osób podkreśla, że do małych łazienek odpowiednie będą małe płytki, to tak naprawdę główną rolę odgrywają w tym wypadku fugi, które dzielą ścianę na wiele części. Jeśli zdecydujemy się na płytki bezfugowe bez znaczenia będzie ich rozmiar. Obecnie dużą popularnością cieszą się na przykład płytki oktagonalne, które prezentują się naprawdę ciekawie i oryginalnie. To kwadraty z pościnanymi rogami, na których znajdują się ozdobne kostki. Oczywiście wybór płytek oktagonalnych jest duży i można wybierać spośród różnych kolorów nie tylko czarno-białych.
Jeżeli chodzi o kolor to najlepiej zdecydować się na jednolitą barwę, dzięki temu przestrzeń będzie wydawać się bardziej przestronna, nawet jak miejsca jest niewiele.

Na podłogę najlepiej wybrać duże płytki, w ten sposób łazienka będzie optycznie większa. Warto korzystać z różnego rodzaju trików optycznie powiększających przestrzeń, zważywszy na to, że łazienka to przeważnie jedno z najmniejszych pomieszczeń w domu. Pamiętajmy, że ważnym elementem będą też dodatki, które dodadzą wnętrzu charakteru. Płytki warto wybierać po zaplanowaniu ustawienia poszczególnych sprzętów sanitarnych w łazience, to ważne.